برگزاری مجمع عادی سالیانه شرکت تارابگین ذوب آهن اصفهان

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مجمع عمومی عادی سالیانه و مجمع فوق العاده شرکت تارابگین ذوب آهن اصفهان با حضورحسین سعیدی نماینده شرکت صدر تامین،روح ا... فاضل پور مدیر راهبری شرکت ها و امورمجامع و سهام ذوب آهن اصفهان ، مهندس علیرضا بختیاری مدیرعامل شرکت تارابگین،اعضای هیات مدیره این شرکت، نمایندگان سهامداران حقیقی و حقوقی، نماینده موسسه حسابرسی آزمون پرداز ایران مشهود (حسابرس مستقل شرکت) و تنی چند از کارکنان این شرکت ، بیستم اسفندماه در سالن جلسات دفتر مدیرعامل ذوب آهن اصفهان برگزارشد.
در حاشیه برگزاری این دو مجمع با روح ا... فاضل پور مدیر راهبری شرکت و امور مجامع و سهام و علیرضا بختیاری مدیرعامل شرکت تارابگین ذوب آهن اصفهان گفتگویی انجام داده ایم که مشروح آن را در ادامه می خوانید:
روح ا... فاضل پور گفت : شرکت تارابگین از جمله شرکت های اقماری ذوب آهن اصفهان است که خوشبختانه در سال مالی 97 با عملکرد بسیار خوب خود توانسته سود آوری سه برابری را محقق نماید. این موفقیت در شرایط فعلی که تامین مواد اولیه به دلیل جنگ اقتصادی با دشواری های بسیاری رو به رو است یک دستاورد ارزشمند به شمار می رود و انشاا... این موفقیت ها به صورت مستمر ادامه داشته باشد.
وی با اشاره اینکه شرکت تارابگین جزء شرکت هاي اقماری ذوب آهن است که سه سال پی در پی سود آوری داشته ،وي افزود : چند پروژه بسیار مهم ذوب آهن به این شرکت واگذار شده است که با موفقیت آنها را به پایان رسانده و دو مورد آنها نیز در دست اقدام می باشد.
مدیر راهبری شرکت ها و امور مجامع ادامه داد : شرکت تارابگین با داشتن صورت های مالی شفاف و عملکرد مناسب کلیه شرایط ورود به فرابورس را دارا است و با افزایش سرمایهاین مجموعه موثر نیز به فرابورس می پیوندد.
این مقام مسئول ضمن اشاره به اینکه صورت های مالی شرکت های اقماری از طریق کدال به صورت شفاف اطلاع رسانی می شود، تصریح کرد : مهندس یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن و اعضای هیات مدیره حمایت های خوبی از شرکت های اقماری که فرزندان کارخانه محسوب می شوند، دارند و در کنار همدلی و هم افزایی کارکنان رشد و پیشرفت این شرکت ها و در کل ذوب آهن اصفهان رقم خورده است.
روح ا... فاضل پور خاطر نشان کرد : در سال 96 موفق شدیم برای اولین بار صورت های مالی تلفیقی ذوب آهن را از طریق کدال اطلاع رسانی نماییم و انشاا... در سال 97 نیز این روند ادامه می یابد.
مهندس بختیاری نیز گفت: شرکت تارابگین در سال 1397 برنامه ریزی تولید 3000 تُن محصول نهایی پشم سنگ را در دستور کار قرار دادکه خوشبختانه در انتهای سال مالی مذکور این اهداف با تلاش و کوشش مستمر کلیه کارکناناین شرکت محقق گردید و همین جا شایسته است از این همکاران پرتلاش تشکر داشته باشم.
وی با اشاره به اینکهمیزان فروش شرکت در سال دقیقاً متناسب با بودجه بندی و اهداف برنامه ریزی شده صورت گرفته است، در حوزه تولید 12 درصد افزایش داشتیم،همچنین با تعمیر و نگهداری موثر دستگاه ها ساعات فعالیت مفید آنها افزایش یافت و با حداقل توقفات خط تولید روبه رو بودیم.خوشبختانه بعد از 40 سال خط پنجم کوره برقی رااضافه کردیم و لذا ظرفیت تولید شرکت از سال 97 به میزان 25 درصد افزایش یافت و نهایتاً فروش و تولید هدف گذاری شده محقق گردید.
مدیرعامل شرکت تارابگین تصریح کرد : فعالیت های متعددی به ویژه در حوزه پروژه های اجرایی ذوب آهن توسط این شرکت انجام گرفت که یکی از مهمترین آنها پروژه ساخت مخازن تنگه جوزدان است، برای این پروژه برنامه زمان بندی چهار ماه و نیمه منظور شده بود که خوشبختانه بدون حتی یک روز تاخیر مراحل مختلف اجرایی آن انجام و در زمان مقرر به ذوب آهن اصفهان تحویل گردید.پروژه گاز رسانی به شرکت تارابگین از جمله سایراقدامات بود که خوشبختانه این مهم با اخذ مجوزهای لازم از اداره گاز در دست اقدام است و هم اکنون لوله های گاز تا نزدیک شرکت رسیده است و انشاا... قبل از اتمام سال جاری گاز رسانی به شرکت انجام می شود.
این مقام مسئول ادامه داد : مدیریت پسماند بر روی سرباره های کنورتور از جمله سایر اقدامات مهم این شرکت به شمار می رود. حدود سه سال است که این سرباره در محل شرکت تارابگین دپو می شود که امسال از محل آن 11 هزار تن آهن با موفقیت استحصال و به چرخه تولید بازگشت.
مهندس بختیاری خاطر نشان کرد : طی پروژه پژوهشی که با همکاری دانشگاه علم و صنعت انجام گرفت ، موفق شدیم از شن و ماسه باقی مانده از سرباره کنورتور محصولات بتنی رنگی میکروکامپونداربا ترکیب بسیار خوب تولید کنیم. هم اکنون نیز محصولات بتنی متنوع رنگی با حدود 300 تنوع شکلی در این شرکت تولید می شود و بازاریابی و فروش این محصولات در حجم مطلوبی در منطقه در حال انجام است.
صادرات محصولات به کشور های همسایه با نام و برند تارابگین ذوب آهن پس از چهل سال در این شرکت محقق گردید.