نخستین جشنواره و نمایشگاه جامع ارائه فرصت های بومی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران با حضور مهندس حمیدرضا فولادگر نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیسیون صنایع و معادن، دکتر خداداد  غریب پور رئیس هیأت عامل ایمیدور و معاون وزیر صنایع و معادن،دکتر جعفر سرقینی معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت ، دکتر بهرام سبحانی رئیس انجمن تولید کنندگان فولاد و رئیس هیأت مدیره ذوب آهن اصفهان،مهندس منصور یزدی زاده مدیر عامل این شرکت،جمعی از پیشکسوتان،مدیران،کارشناسان،مسئولین و دست اندر کاران صنعت فولاد کشور و چهره های شاخص صنعت فولاد  از تاریخ 17 لغایت 21 دی ماه 97 در محل برج میلاد تهران برگزار شد.

 شرکت تارابگین ذوب آهن اصفهان نیز با بیش از چهار دهه قدمت در صنعت تولید عایق های صوتی و حرارتی از پشم معدنی درنمایشگاه مذکور با ارائه محصولات، توانمندی ها و دستاوردهای خود شامل عایق های صوتی و حرارتی، رزین گیاهی، سرامیک و ..... حضوری فعال داشته است.

مهندس منصور یزدی زاده مدیر عامل ذوب آهن اصفهان ضمن بازدید از دستاوردهای شرکت تارابگین ذوب آهن به خبرنگار ما گفت: بهره گیری از فرآورده های جانبی کارخانه مانند سرباره با رعایت ملاحظات کامل رویکرد مناسبی است. محصول رزین گیاهی نیز که در شرکت تارابگین تولید میشود در شرایط بحران آب مؤثر به شمار می رود.

وی افزود: این نمایشگاه فرصت بسیار مناسبی است که شرکتهای مختلف با دستاورد های یکدیگر از نزدیک آشنا شده و تبادل نظر بپردازند و نیازمندی های خود را در داخل کشور تأمین نمایند.مهندس خلیفه سلطانی دبیر انجمن تولید کنندگان فولاد ایران و دبیر نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران نیز ضمن بازدید از دستاوردهای ملی فولاد ایران نیز ضمن بازدید از دستاوردهای شرکت تارابگین گفت: محصولات این شرکت در ابعاد مختلف بسیار ارزشمند است و آینده روشنی را میتوان برای آن متصور بود.

وی خاطر نشان کرد:رزین گیاهی تولید شده توسط این شرکت از ویژگی های منحصر بفردی برخوردار است. همچنین سرامیکی از سرباره کوره بلند ذوب آهن اصفهان که در شرکت تارابگین تولید می شود از کیفیت و دوام خوبی برخوردار است.همچنین سرامیکی از سرباره کوره بلند ذوب آهن اصفهان که در شرکت تارابگین تولید میشود از کیفیت و دوام خوبی برخوردار است . پیشنهاد میکنم با حضور در غرفه های هدایتگر نمایشگاه در این زمینه با سایر گروهها به تبادل نظر بپردازید.

مهندس علیرضا بختیاری مدیر عامل شرکت تارابگین نیز گفت: متخصصین این شرکت با همکاری شرکتهای دانش بنیان داخلی موفق به تولید رزین گیاهی و برنامه ریزی لازم جهت جایگزینی این رزین با رزین های پایه فنولیک شده اند.

وی افزود: این دستاورد مهم از بعد زیست محیطی و بهداشت حرفه ای و همچنین کاهش قیمت تمام شده محصول از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد ضمن اینکه رشد  گیاهان و مصرف بهینه آب در کشارزی به روش  هیدروپونیک توسط این رزین گیاهی و پانل های پشم سنگ ساخته شده با این رزین محقق گردیده است .

مدیر عامل شرکت تارابگین در ادامه به دیگر فعالیتهای انجام شده در خصوص بومی سازی و تولید محصولات جدید در این شرکت پرداخت و تصریح کرد: تولید عایق های صوتی و حرارتی غیر قابل اشتعال f800 یا مقاومت حرارتی 1100 درجه سانتی گراد، عایق صوتی و حرارتی M55 با ضخامت 5/2 سانتی متر خاصیت جذب صوتی از 80 تا 150 دسی بل توسط  تلاشگران این شرکت و با بهره گیری از توان داخلی تولید شده است. در تست واقعی محصول f800 عایقی با ضخامت یک سانتی متر در حالی که در دست قرار دارد، سکه ای بر روی آن قرار گرفته و تا مرز آب شدن توسط شعله پیش می رود اما حرارتی به دست منتقل نمی شود این محصول از استاندارد (ISIRI 8116) برخوردار می باشد.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: با توجه به نیاز بازار و همچنین امکان تولید انبوه این محصولات در شرکت، چشم انداز خوبی را می توان برای تولید ترسیم نمود.