گفت و گوی صمیمانه با یادگاردوران ایثار و شهادت مهندس ایرج داوری مدیر پروژه های فولادی شرکت تارابگین به مناسبت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

ایشان متولد سال1346 در شهر اصفهان بوده و ازسال 1375 به استخدام شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان در آمده است و اکنون نزدیک به یک سال است که در شرکت تارابگین به عنوان مامور انجام وظیفه می نماید.

اولین بار در 16سالگی اقدام به رفتن به جبهه نمودم لیکن به دلیل جثه کوچک و سن کم اجازه حضور در جبهه به من داده نمی شد.درسن 17سالگی دوباره برای اعزام به منطقه اقدام کردم و برای اینکه کمی قدم بلندتر جلوه کند دوتکه موزاییک درکف پوتین هایم جاسازی کردم که درزمان پوشیدن پوتین و حرکت خیلی مرا اذیت می کرد اما قدم را بلندتر بنظر می رساند،به هرسختی بود توانستم دوره ی آموزشی را طی کنم و با مشقت فراوان و کمک دوستان به جبهه های جنگ حق علیه باطل اعزام شوم.

چندسال بعد و در عملیات غرور آفرین والفجر 10 که به آزادسازی شهر شلمچه واقع در استان سلیمانیه عراق منجر شد، زمان حضور در منطقه عملیاتی متوجه صدای گرفتن عکس توسط خبرنگاری با دوربین حرفه ای شدم که روزنامه نگار صفحه ی جنگ روزنامه جمهوری اسلامی به نام آقای سعیدصادقی بود که پس از گرفتن چندعکس و انجام مصاحبه با همدیگر خداحافظی کردیم.

سالها پس از جنگ برای انجام کاری به تهران رفتم و روزنامه ای خریدم که در آن خبر انتشار ششمین آلبوم جنگ تحمیلی درآن به چاپ رسیده بود .بدون آنکه متوجه آن خبر شده باشم روزنامه را به خانه بردم و برادرم متوجه چاپ عکس بنده در روزنامه شد.

این عکس همان عکسی بود که درعملیات والفجر 10 گرفته شده بود و سالها نیز روی جلد کتاب آمادگی دفاعی پسران سال سوم راهنمایی چاپ گردید و یکی از معروف ترین عکس های دوران دفاع مقدس می باشد که همیشه برای من تداعی گر دوران طلایی و با شکوه جنگ تحمیلی می باشد.