رزین

_
رزین

از دیگر محصولات شرکت تارابگین رزینهای پایه فنولیک می باشد که در یک کارگاه با امکانات لازم تولید می شود. در حال حاضر چندین راکتور تولید رزین، سیستمهای انتقال مواد اولیه به داخل راکتورها با اتوماسیون کامل و دقت بالا جهت اندازه گیری مواد اولیه ،آزمایشگاه شیمی جهت اندازه گیری اندیسهای مورد نظر در مواد اولیه و محصولات تولید شده از دیگر امکانات این کارگاه می باشد.

  1. 1. رزین جهت مصرف در تولید عایق های حرارتی و صوتی به منظور شکل پذیری الیاف اولیه تولیدی در تولید محصولاتی مانند ایزوپایپ فنوپانل، فنوفلت استفاده می شود.

پس از تزریق این رزین به الیاف اولیه به جهت ایجاد اتصال بین الیاف، این محصولات در دمای 250 درجه سانتیگراد تحت عملیات پخت قرار می گیرد و محصولات را با فشردگی های مختلف ایجاد می نماید.

  1. رزول

این رزین جهت استفاده در ساخت گل جوی که در بستر مسیرهای ذوب آهن از پاتیلهای اصلی هدایت می شود ساخته می گردد. گل جوی از ترکیبات معدنی بصورت پودر شامل:

 TiO2-CaO -MgO-Fe203-Sio2و…………..است که با رزول مخلوط شده و بصورت خمیر در می آید. رزول تولید شده توسط این شرکت از مواد اولیه با کیفیت بالا تهیه می گردد بطوری که ویژگی های اصلی آن شامل موارد زیر می باشد:

  1. در صد رزین جامد بالای %60
  2. درصد کربن باقیمانده بالای %40
  3. PH برابر 10-9/5
  4. ویسکوزیته در Ford cap در دمای 25 درجه سانتیگراد بالای 120 ثانیه می باشد.

ویژگی های دیگر در گل جوی ساخته شده از رزول تارابگین مانند مقاومت در دمای 600 درجه سانتیگراد و 250 درجه سانتیگراد، تخلخل در دمای 250در جه سانتیگراد و 600 در جه سانتیگراد، نتایج رضایت بخشی را شامل می شود.

با توجه به نیاز بازارهای داخلی در مصرف رزین های صنعتی، این شرکت توانمندی لازم جهت برآورده شدن این نیازها را دارا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!