افزایش استحصال و تحویل شالاکه از سرباره فولادسازی توسط شرکت تارابگین


استحصال و تحویل شالاکه از سرباره فولادسازی به ذوب آهن اصفهان نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 35درصدی داشته است.

مدیر عامل شرکت تارابگین با بیان این مطلب افزود با توجه به نرخ تورم شالاکه تحویلی این شرکت به ذوب آهن ، استفاده از شالاکه به عنوان بخشی از مواد اولیه فولاد سازی می تواند کاهش قابل توجهی در قیمت تمام شده محصول در شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان ایجاد نموده و نیاز آن شرکت را از خرید آهن قراضه را تا حدود زیادی مرتفع می نماید.

وی اشاره نمود ساختار نگارش جدید قرارداد این امکان را برای شرکت تارابگین فراهم نموده تا در جهت افزایش تولید و بهره وری سازوکارهای بیشتر را بررسی و به کارگیری نماید.

جلال ابوترابی در پایان این افزایش تولید را حاصل تلاش همه جانبه پرسنل شرکت تارابگین و حمایت مسئولین ذی ربط در شرکت سهامی ذوب آهن دانست و ضمن تشکر از همه عوامل ابراز امیدواری کرد به زودی و با احداث خط سوم استحصال شالاکه شاهد تولید هر چه بیشتر این محصول خواهیم بود.

مسعود پیر جمالی مدیر بخش فولادی شرکت تارابگین سرمایه گذاری انجام شد بر روی خطوط شامل: طراحی،ساخت و نصب پولی مگنت ،احداث حوضچه های بتنی جهت جمع آوری و تفکیک شالاکه ،گراف های تعمیراتی منظم و عمیق تر بر روی خطوط مکانیزه استحصال ،اضافه کردن شیفت های کاری و همچنین بروز رسانی و ارتقاء ماشین آلات و مکانیزمهای مورد استفاده در کارگاه فراوری را از دلایل افزایش استحصال شالاکه بیان کرد.

 

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!